Suosikit

Vastuut ja yhteystiedot

Mirka Rahman

Matkailu-, markkinointi- ja asiakaspalvelujohtaja

Vastuut:

  • Markkinoinnin ja brändin johtaminen, suunnittelu, ohjaus ja linjaukset​
  • Viestinnän strategiset linjaukset​
  • Kv-viestintä​

mirka.rahman@lappeenranta.fi
040 849 9161

Sami Soljansaari

Viestintäpäällikkö

Vastuut:

  • Viestinnän linjaukset
  • Operatiivinen viestintä ja sen kehittäminen
  • Meidän Lappeenranta -asukaslehti
  • Konsernihallinnon viestintä- ja markkinointi

sami.soljansaari@lappeenranta.fi
040 760 3082

Johanna Ilves

Digitaalisen viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Digitaalisen viestinnän tekninen suunnittelu, koordinointi ja kehittäminen

johanna.ilves@lappeenranta.fi
040 130 9076

Josefiina Vanhanen

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Hyvinvointi- ja sivistyspalvelujen viestintä ja markkinointi
  • Matkailun ja tapahtumien viestintä ja markkinointi

josefiina.vanhanen@lappeenranta.fi
040 193 7232

Siiri Viinikainen

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Hyvinvointi- ja sivistyspalvelujen viestintä ja markkinointi
  • Matkailun ja tapahtumien viestintä ja markkinointi

siiri.viinikainen@lappeenranta.fi
040 635 3326

Heli Mälkiä

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Elinvoiman ja kaupunkikehityksen toimialan viestintä ja markkinointi
  • Greenrealityn viestintä ja markkinointi

heli.malkia@lappeenranta.fi
040 667 2235

Ella Taavitsainen

Markkinointi- ja viestintäassistentti

Vastuut:

  • Viestinnän julkaisutoiminta
  • Sosiaalinen media

ella.taavitsainen@lappeenranta.fi
040 663 0364

Minna Kivistö

Markkinointi- ja viestintäassistentti

Vastuut:

  • Graafinen ilme
  • Valokuvaus
  • Markkinointimateriaalit ja mainontapaikat

minna.kivisto@lappeenranta.fi
040 130 9075