Suosikit

Vastuut ja yhteystiedot

Mirka Rahman

Matkailu-, markkinointi- ja asiakaspalvelujohtaja

Vastuut:

  • Markkinoinnin ja brändin johtaminen, suunnittelu, ohjaus ja linjaukset​
  • Kv-viestintä​

mirka.rahman@lappeenranta.fi
040 849 9161

Sami Soljansaari

Poissa 4.3.2024 asti.

Viestintäpäällikkö

Vastuut:

  • Viestinnän linjaukset
  • Operatiivinen viestintä ja sen kehittäminen
  • Meidän Lappeenranta -asukaslehti
  • Konsernihallinnon viestintä- ja markkinointi

sami.soljansaari@lappeenranta.fi
040 760 3082

Johanna Ilves

Digitaalisen viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Digitaalisen viestinnän tekninen suunnittelu, koordinointi ja kehittäminen

johanna.ilves@lappeenranta.fi
040 130 9076

Josefiina Vanhanen

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Kaupunkibrändi ja markkinointiviestinnän kehittäminen toistuvissa toimenpiteissä sekä erillisten brändi- ja markkinointikampanjoiden koordinointi​​​​​​​
  • Matkailun viestintä ja markkinointi
  • Opetustoimen, museoiden, kaupunginorkesterin, liikuntatoimen viestintä ja markkinointi
  • Kulttuurin unelmavuoden viestintä ja markkinointi

josefiina.vanhanen@lappeenranta.fi
040 193 7232

Siiri Viinikainen

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Kaupunginteatterin viestintä ja markkinointi

siiri.viinikainen@lappeenranta.fi
040 635 3326

Heli Mälkiä

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Elinvoiman ja kaupunkikehityksen toimialan viestintä ja markkinointi
  • Greenrealityn viestintä ja markkinointi

heli.malkia@lappeenranta.fi
040 667 2235

Ella Taavitsainen

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

Vastuut:

  • Tapahtumien viestintä ja markkinointi
  • Varhaiskasvatuksen, nuorisotoimen, Ohjaamon, kirjaston viestintä ja markkinointi
  • Kulttuurin yhteismarkkinointi
  • Lappeenrannan 375-juhlavuoden viestintä ja markkinointi

ella.taavitsainen@lappeenranta.fi
040 663 0364

Minna Kivistö

Markkinointi- ja viestintäassistentti

Vastuut:

  • Graafinen ilme
  • Valokuvaus
  • Markkinointimateriaalit ja mainontapaikat

minna.kivisto@lappeenranta.fi
040 130 9075

Heta Penttinen

Markkinointi- ja viestintäassistentti

  • Viestinnän julkaisutoiminta
  • Sosiaalinen media

heta.penttinen@lappeenranta.fi
040 139 7662

Marjatta Kupias

Asiantuntija, elinvoimaviestintä

  • Yritystoimintaan, osaamiseen, kaupungin maineeseen sekä elinvoiman ja hyvinvoinnin lisäämiseen liittyvä viestintä

 

marjatta.kupias@lappeenranta.fi
040 662 4654