Valitse taso

Erityisliikunta

Vammaissulkapallo

Ajankohtaista

Useimmissa erityisryhmien liikuntaryhmissä on vapaita paikkoja erityistä tukea tarvitseville lapsille, nuorille ja aikuisille.

Lisätietoa liikuntaryhmistä ja vapaista paikoista:

Erityisliikunnanohjaaja Mirva Lappalainen puh. 0400157514 tai mirva.lappalainen@lappeenranta.fi.

 

Uutta! Valtti-toiminta erityistä tukea tarvitseville lapsille ja nuorille

Erityistä tukea tarvitsevalla lapsella tai nuorella on nyt mahdollisuus saada tukea uuden liikuntaharrastuksen aloittamiseen.

Lisätietoja linkistä.

Ilmoittautuminen toimintaan ja kyselyt:

Erityisliikunnanohjaaja Mirva Lappalainen puh. 0400157514 tai mirva.lappalainen@lappeenranta.fi.

Soveltavan liikunnan lumitapahtuma

Lappeenrannan ja Imatran liikuntatoimi järjestävät lauantaina 26.1.2019 klo 10-15 koko perheen soveltavan liikunnan Lumitapahtumapäivän Ruokolahdella laskettelukeskus Free Skissä yhdessä useiden toimijoiden kanssa.

 

Tiedote tapahtumasta

Ilmoittautuminen laskettelun opetukseen 15.1. mennessä TÄSTÄ

Lumilauantai 2019.jpg

 

 

Erityisliikuntaryhmät

Syyskausi 6.1.-28.4.2019

*Talvilomaviikolla (viikko 9) ei ole ohjattuja ryhmiä

 

Lappeenrannan urheilutalo - uimahalli

Pohjolankatu 29

ma 17.00-18.30 Vammaissulkapallo Urheilutalo
to 14.30-15.00 Kehitysvammaisten vesijumppa LPR uimahalli

 

Kahilanniemen kunto- ja terveysliikuntasali

Valto Käkelänkatu 3D

ma 17.45-18.45 Kehitysvammaisten kuntosali
ke 11.30-12.30 Soveltavan liikunnan ryhmä
ke 12.45-13.45 Mielenterveysryhmä
ke 14.30-15.30 Kehitysvammaisten kuntosali

 

Joutsenohalli

Penttiläntie 17

ma 8.00-9.00 Kehitysvammaisten kuntosali

 

Veljeskodin uima-allas

Snellmaninkatu 25

to 18.00-19.00 Lasten sovellettu uinti
to 19.00-20.00 Lasten sovellettu uinti

 

Sammonlahden kuntosali

Ruskonlahdenkatu 7

ti 11.45-12.45 Erityisliikunnan kuntosaliopastus

 

Lauritsalan uimahalli

Luukkaankatu 51

to 10.00-11.00 Erityisliikunnan kuntosalivuoro
to 11.00-12.00 Erityisliikunnan kuntosalivuoro
pe 12.30-13.00 Erityisliikunnan vesijumppa

 

Lappeenrannan UK-areena

Kisakatu 9

 su 9.00-10.30  Special Hockey, isät ja pojat


Myllymäen koulu

Hiessillankatu 10

ke 15.45-16.45 Pyörätuolitanssi

 

Kesämäen koulu

Lavolankatu 16

ma 19.30-21.00  Istumalentopallo

 

Kimpisen koulun tanssisali

Pohjolankatu 23C

ma 17.05-17.50 Sovellettu tanssi

 

Taidekoulu Estradi (25.8. alkaen)

Teollisuuskatu 9

la 11.15-12.00  Erityisperhesirkus

 

Tiedustelut:

mirva.lappalainen@lappeenranta.fi tai puh.0400157514