Etusivu PalvelutPäätöksenteko ja talousLautakunnatLappeenrannan seudun ympäristölautakunta
Valitse taso

Lappeenrannan seudun ympäristölautakunta

Lappenranta:

Varsinaiset jäsenet
Henkilökohtainen varajäsen

erikoissairaanhoitaja-kätilö
Tuula Lindh, pj
050 340 8363
tuulalindh@gmail.com


sisustusarkkitehti/
asukastoiminnanohjaaja
Anne-Liisa Lindgren-den Oude
050 302 8220
liisa.lindgren.denoude@gmail.com

maatalousyrittäjä                    
Jukka Lohko, vpj
0500 163 874
jukka.lohko@luukku.com
 
kylmäasentaja
Jani Alatalo
050 323 6764
jani.alatalo@hotmail.com 

tuntiopettaja,
tietopalvelutoimittaja
Kirsi Seppänen
050 365 7257
seppanen.kirsi@gmail.com
siivooja
Virpi Torniainen
050 517 2624
virpi.torniainen@pp1.inet.fi
 

koneasentaja, koneistaja
Kimmo Hyvärinen
040 830 6410
kalamies.kimmo@hotmail.com
nuoriso-ohjaaja
Sami Kolehmainen
0400 550 285
sami.kolehmainen@lappeenranta.fi

yrittäjä
Vesa Koskenvirta
0400 853 487
vesakoskenvirta@hotmail.com  

tuotantopäällikkö
Jami Holtari 
0400 551 435
jami.holtari@yrittajat.fi


vastaava ohjaaja
Kai Karhukorpi
050 558 9837
kai.karhukorpi@gmail.com

merkonomi, eläkkeellä
Riitta Kärmeniemi
050 594 0449
riittakarmeniemi@luukku.com


hankekoordinaattori
Paula Kuikka-Kiljunen
050 444 3853
paula.kuikkakiljunen@gmail.com 


tutkijaopettaja
Kimmo Klemola
040 556 1357
kimmotklemola@gmail.com           

Lemi:

kapteeni, evp
Esa Narvola
044 0153 526    
esa.narvola@gmail.com            

Arto Penttilä
                             
 

 

Savitaipale:

yrittäjä
Virpi Pakarinen
040 730 1300 
ainolanpiha@gmail.com             
sairaanhoitaja AMK
Tuula Suurkaulio
050 537 1195
tuula.suurkaulio@netti.fi             

 

Luumäki:

maatalouslomittaja                 
Marja Laari
050 574 9078
marjakk@luukku.com               
Kaisu Suoknuuti         
         
 

 

Taipalsaari:

Mari Hulkkonen 
050 337 2019 
mari.hulkkonen@taipalsaari.fi
Mervi Reiman



Pöytäkirjanpitäjä ja tiedustelut päätöksistä:

Ympäristötarkastaja Sara Piutunen
Lappeenrannan seudun ympäristötoimi
Pohjolankatu 14, 53100 Lappeenranta
Puh. 0400 817 636