Valitse taso

Kasvatus- ja opetuslautakunta

Varsinaiset jäsenet

Henkilökohtainen varajäsen  
 
yrittäjä
Jarmo Pulli, pj
0400 355 998
jarmo.pulli@omt-manukatti.com  


toimitusjohtaja
Jorma Vilkko
040 508 1679
jorma@vilkko.com
projektijohtaja
Ilpo Heltimoinen, vpj
044 501 7477 
ilpo@heltimoinen.fi 


tulliylitarkastaja
Ari Hooman
040 938 2363 
ari@arihooman.fi 
professori
Pia Heilmann
040 518 2398
pia.heilmann@pp.inet.fi


terveydenhoitaja
Marja-Liisa Strengell-Sääski
045 606 5050
marja-liisa.strengell-saaski@eksote.fi 

                       

DI, sairaanhoitaja
Mirva Hyvärinen
050 353 5962
mirva.hyvarinen@gmail.com 
           
yrittäjä
Suvi Metso
040 419 7902
suvi.metso@pp2.inet.fi
kokki
Kirsi Jämsén
050 573 2520
kirsi.jamsen@elisanet.fi


käsityöläinen
Anne-Maija Laukas
040 519 0107
annemaija.laukas@gmail.com  

suodatinhuoltomies
Toni Kailio
045 133 9077
toni.kailio@hotmail.com

automaalari
Vesa Tuomisto
0500 842 958
vesa.tuomisto@pp.inet.fi
upseeri
Jussi Korpinen
040 726 0232
korpinenj@gmail.com

           
tuotantopäällikkö
Jami Holtari
0400 551 435
jami.holtari@yrittajat.fi
opettaja
Ville Manninen
040 575 1817
manninenville@yahoo.com


ylitarkastaja
Timo Perälä
timo.perala@iki.fi
eläkeläinen
Jorma Nisonen
040 591 8342
jorma.knisonen@pp.inet.fi


sairaanhoitaja
Osmo Metsälä
0400 617 473
osmo.metsala@pp.inet.fi
opiskelija
Hilla Ryösö
hillamatleena.ryoso@gmail.com      

päiväkodin emäntä
Liisa Tirronen
040 558 1756
liisa.tirronen@gmail.com


vakuutusmyyjä-edustaja
Emil Segerman
040 779 3794
emil_segerman@hotmail.com


opiskelija, yrittäjä
Juho Liiri
050 496 3974
juholiiri@hotmail.com
mielenterveyshoitaja,
eläkkeellä
Ritva Sironen
050 571 8399 
ritvasironen@hotmail.fi 


tuntiopettaja, tietopalvelutoimittaja
Kirsi Seppänen
050 365 7257
seppanen.kirsi@gmail.com

osastonhoitaja
Kirsi Tapiola-Huomo
040 755 8164
kirsi.tapiola@pp.inet.fi


yrittäjä
Pia Westerlund
050 406 9462
pia.westerlund@jukkatalo.fi

Pöytäkirjanpitäjä ja tiedustelut päätöksistä

kasvatus- ja opetustoimenjohtaja Tuija Willberg
Kasvatus- ja opetustoimi
Villimiehenkatu 1, 53100 LAPPEENRANTA
Puh. 040 070 5875