Etusivu PalvelutPäätöksenteko ja talousLautakunnatEtelä-Karjalan pelastuslautakunta
Palvelut
Valitse taso

Etelä-Karjalan pelastuslautakunta

 Lappeenranta:

Varsinaiset jäsenet         
 
Henkilökohtainen varajäsen

kouluttaja
Juha Nikku, pj
050 565 0844
juhanikku@suomi24.fi

sairaanhoitaja
Tuija Mononen
040 554 3243


apulaisjohtaja
Antti Jäppinen
050 529 9171
antti.jappinen@netti.fi

Pete Hyrkäs                             


lähihoitaja,
metsätaloudenharjoittaja
Mirja Koppo
045 103 1977
mirja.koppo@luukku.com       

yrittäjä, tarkastaja
Kirsi Kauvo
050 552 1425
kirsi.kauvo@gmail.com 


eläkeläinen
Jari Nalli
044 206 8587
jari.nalli@gmail.com


sekatyömies
Sami Behm
040 936 7123
behmsa@luukku.com



Luumäki:

maatalousyrittäjä
Esa Pelkonen, I vpj 
0400 559 233 
esa.pelkonen@gmail.com 
      
                                             
toimittaja
Juha Junnonen
040 545 7369
juha.junnonen@pp.inet.fi                       

                       

Imatra:

yrittäjä
Lotta Koponen, II vpj
040 553 6384  
lotta.koponen@gmail.com


taksinkuljettaja
Eija Hallikainen
040 729 6276 
eija.i.hallikainen@gmail.com
 
       
tietotekniikan insinööri
Suvi Rautsiala
suvi.rautsiala@imatra.fi
                                            
laborantti
Petri Kallasmaa
050 348 1952
pulikka@hotmail.com
 

 
Parikkala:                        Rautjärvi:

vuorolaboratoriotyöntekijä
Varpu Rissanen 
varpu.rissanen@storaenso.com
 

 
suurtalouskokki
Katja Kuru
044 090 2088
katja.kuru@rautjarvi.fi
 
                 

Pöytäkirjanpitäjä ja tiedustelut päätöksistä:

hallintosihteeri Ritva Tanttu
Etelä-Karjalan pelastuslaitos
Armilankatu 35, 53100 LAPPEENRANTA
Puh. 040 756 9778, 05 616 7047