Etusivu PalvelutPäätöksenteko ja talousKaupunginvaltuustoEdustajat kuntayhtymien tms. luottamuselimissä 2013 - 2016
Valitse taso

Edustajat kuntayhtymien tms. luottamuselimissä 2013-2016

Etelä-Karjalan koulutuskuntayhtymän yhtymävaltuusto  

Varsinaiset jäsenet            Henkilökohtainen varajäsen

palvelupäällikkö
Joonas Grönlund, I vpj
0400 669 984
jontun.koti@pp.inet.fi

yrittäjä
Vesa Koskenvirta
0400 853 487
vesakoskenvirta@hotmail.com

prosessimies
Timo Haimila
044 554 0062
timo.haimila@gmail.com

Esko Kosonen
           

           

professori
Pia Heilmann
040 518 2398
pia.heilmann@pp.inet.fi

taksiyrittäjä
Helena Laapas
040 550 3730
helena.laapas@pp.inet.fi

Technical Account Manager
Kimmo Heinonen
050 546 0834
kimmo.heinonen@gmail.com

opiskelija
Petri Mäkelä
petri.makela2012@gmail.com


työsuojeluvaltuutettu, sairaanhoitaja 
Ulla-Riitta Hyöppinen-Sipari
040 746 1035
ulla-riitta.hyoppinen@eksote.fi


Anneli Myllärinen
050 312 0457
anneli.myllarinen@pp.inet.fi

projektisuunnittelija
Sami Jokelainen
0400 558 249
sami.jokelainen@lut.fi

myyjä
Harry Granö
044 541 1609 
harry.grano@gmail.com 

koulutusten järjestelijä
Johanna Sientola
040 531 5879
johanna.sientola@gmail.com

myyjä 
Pilvi Hyttinen
044 020 9866
pilvi.hyttinen@gmail.com

merkonomi
Riitta Kärmeniemi
050 594 0449
riittakarmeniemi@luukku.com


Sanna Merta
sanna.merta@gmail.com
operaattori
Pertti Lallo
0400 158 445
pertti.lallo@quicnet.inet.fi

tekninen neuvoja
Juha Myllynen
040 506 1634
myllynja@gmail.com

lehtori
Pekka Lukkari, II vpj
040 509 8781
vplukkari@gmail.com

pääsihteeri, opiskelija
Juhana Repo
045 359 3272
juhana.repo@lut.fi

mielenterveyshoitaja
Ritva Sironen
050 571 8399
ritvasironen@hotmail.fi

jäsenpalvelusihteeri
Kirsti Lamminpää
040 763 4139
kitilamminpaa@pp.inet.fi
      

Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveydenhuollon kuntayhtymän valtuusto

Varsinaiset jäsenet           

Henkilökohtainen varajäsen

maanviljelijä
Antti Kaarna, pj
050 368 5161
antti.kaarna@pp1.inet.fi

yrittäjä
Jarmo Pulli
0400 355 998 
jarmo.pulli@omt-manukatti.com 

opetusneuvos
Pentti Belinskij, 1. vpj
040 564 1066
pentti.belinskij@outlook.com

erikoislääkäri
Esko Hussi
0400 300 434 
esko_hussi@pp.inet.fi

myymäläpäällikkö
Reijo Hirvonen
040 701 7374
r.hirvonen@luukku.com



Leo Heikka

perushoitaja
Marja-Liisa Korhonen
050 412 1081
e-s.kuuloh@pp.inet.fi      

yrittäjä
Mirja Parkko
040 360 6225
mirja.parkko@gmail.com 

sisustusarkkitehti/
asukastoiminnanohjaaja
Anne-Liisa Lindgren-den Oude     
050 302 8220
liisa.lindgren.denoude@gmail.com  

yrittäjä
Heidi Ravattinen
044 335 7555
heidi.ravattinen@gmail.com
eläkeläinen
Markku Liimatta
0400 578 318 
markkuliimatta@gmail.com

paperimies, eläkkeellä
Veli-Pekka Pakarinen
040 553 5955
vp.pakarinen@gmail.com
osastosihteeri/työtön
Anneli Myllärinen
050 312 0457
anneli.myllarinen@pp.inet.fi

siivooja
Virpi Torniainen
050 517 2624
virpi.torniainen@pp1.inet.fi
 
eläkeläinen
Marjut Sassi
050 373 0126
marjut.sassi@kymp.net

DI, sairaanhoitaja
Mirva Hyvärinen
050 353 5962
mirva.hyvarinen@gmail.com

kirvesmies
Markku Kalevi Timonen
040 700 5551
markku.timonen@windowslive.com

merkonomi/maalari
Paavo Alander
045 869 3070
paavoalander@gmail.com
projektipäällikkö
Marko Vainikka
050 303 3951 
markousa71@hotmail.com

varastotyönjohtaja/pääluottamusmies 
Jyrki Maaranen
041 720 7494 
jyrki.maaranen@gmail.com 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Itä-Suomen päihdehuollon kuntayhtymän valtuusto

   

Varsinainen jäsen 

Henkilökohtainen varajäsen 

työsuojeluvaltuutettu
Asko Kokkola
040 553 8374
asko.kokkola@lappeenranta.fi
     

kirvesmies
Esko Huttunen
0400 614 582
esko.huttunen@pp8.inet.fi

Käräjäoikeuden lautamiehet 

projektijohtaja
Ilpo Heltimoinen
044 501 7477 
ilpo@heltimoinen.fi

tietotekniikkakonsultti
Eija Hirvonen
044 570 7798
eija.hirvonen@saunalahti.fi

lähihoitaja, metsätalouden harjoittaja
Mirja Koppo 
045 103 1977
mirja.koppo@luukku.com

ylil evp
Risto Manninen 
0400 153 562
risto.manninen@pp7.inet.fi
           
mielenterveyshoitaja
Veli-Matti Pettinen
040 528 6594 
veli-matti.pettinen@hotmail.com

tuotepäällikkö
Marja Talka
040 162 0850 
marja.talka@gmail.com

myyntiassistentti
Tarja Turunen
koboltinsininen@gmail.com

yrittäjä
Arja Ylä-Outinen
050 300 6322
yoarja2@gmail.com

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

merkonomi/maalari
Paavo Alander   
045 869 3070 
paavoalander@gmail.com  
          
katsastusmies
Jarmo Asikainen
jarmo.asikainen@suomi24.fi
 
tuotantopäällikkö
Jami Holtari
0400 551 435
jami.holtari@yrittajat.fi

Antti Ihalainen 

nuorempi tutkija/DI
Laura Kaijanen
044 524 2224
laura.kaijanen@hotmail.fi

Jorma Lohko 

Tuomo Mattinen 

Vilmariina Mesivirta
mesivirta@gmail.com 

Jerkko Mäkelä

yrittäjä
Mirja Parkko
040 360 6225
mirja.parkko@gmail.com

Harri Pykäläinen

koulunkäyntiavustaja
Sirkka Rennola
0400 876 895
sirkka.rennola@emaili.fi

maatilanemäntä
Eeva-Riitta Sorvali
040 756 6526
eeva-riitta.sorvali@pp.inet.fi

rimoittaja
Arto Suutarinen
050 540 2673
arto.suutarinen@netti.fi

yrittäjä
Pia Westerlund
050 406 9462
pia.westerlund@jukkatalo.fi

Kaakkois-Suomen poliisilaitoksen neuvottelukunta

Varsinaiset jäsenet
Henkilökohtainen varajäsen

hallintopäällikkö
Matti Heinilä, pj                      
matti.w.heinila@gmail.com


myymäläpäällikkö
Matti Halla-aho
040 554 1138
matti.halla.aho1@gmail.com
farmanomi
Hannele Vepsäläinen
040 741 1708
hannele.vepsalainen@hotmail.com   


toimistonhoitaja
Merja Virtanen
0500 905 989
mer.vi@saunalahti.fi


Sankarihautausmaan hoitokunta

Taisto Aalinniemi
 
opettaja
Tiina Aalto-Huhtinen
0500 506 072
tiina.ah@gmail.com

Tauno Haapiainen

Eija Haiko 

asianajaja, varatuomari
Erkki Laamanen
05 451 2845
erkki.laamanen@asianajotoimisto.inet.fi

tulliylitarkastaja
Ari Hooman
040 938 2363
ari@arihooman.fi
 

Lappeenrannan seurakuntayhtymän jäsenet:

Matti Matikainen, puheenjohtaja
Heikki Kaipia
Kaija Niiranen  
Ilkka Pöyhönen
Ilpo Sientola