Valitse taso

Kaupunginhallituksen puheenjohtajisto 2013-2016 

Puheenjohtaja 
Risto Kakkola 
040 763 5780
risto.kakkola@pp.inet.fi

I varapuheenjohtaja
Jani Mäkelä
09 432 3109
jani.makela@eduskunta.fi

II varapuheenjohtaja 
Ari Torniainen 
0400 852 887
ari.torniainen@eduskunta.fi

Kaupunginhallituksen jäsenet 2013 - 2016 

Varsinaiset jäsenet:

Henkilökohtainen varajäsen:

DI
Hanna Holopainen
044 571 3463
hanna.holopainen@vihreat.fi

erityisopettaja/keikkatyöläinen
Tuija Maaret Pykäläinen
046 566 2846
tuijamaaret.pykalainen@vihreat.fi

liiketalouden opettaja
Jyri Hänninen
040 542 2510
jyri.hanninen@saimia.fi

asiantuntija, elinkeinopolitiikka, DI
Tuomas Telkkä
050 372 3397
tuomas.telkka@gmail.com
pakolaisohjaaja/liikkeenharjoittaja
Juha Härkönen
040 507 8878
juha.harkonen@pp5.inet.fi

eläkeläinen
Lalli Partinen
0500 250 208
lalli.partinen@gmail.com
perhekodin kasvattaja
Harri Iljin
044 584 9444
harri.iljin@gmail.com

varastonhoitaja
Henri Näivä
040 643 1879
hnaiva@gmail.com
varastonhoitaja
Risto Kakkola, pj
040 668 4749, 040 763 5780
risto.kakkola@pp.inet.fi
sulkumestari
Armas Timonen
050 358 1842
armas.timonen@outlook.com
                                                
johtava sosiaalityöntekijä,
kansanedustaja
Anneli Kiljunen
050 511 3123
anneli.kiljunen@eduskunta.fi

varhaiskasvatuspäällikkö
Tarja Seppälä
040 766 4730
tarjahillevi.seppala@gmail.com
lehtori
Marjatta Moilanen
050 386 3184
moilasenmarjatta@gmail.com

lehtori/lääkäri
Juha Rantalainen
040 734 1541
juharantalainen@hotmail.com

kansanedustaja
Jani Mäkelä, I vpj
09 432 3109 
jani.makela@eduskunta.fi

toimistopäällikkö
Marja-Leena Leppänen
040 775 1757
marja-leena.leppanen@perusnaiset.fi

hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen koordinaattori
Tuula Partanen
040 553 8737
tuula.partanen@pp1.inet.fi


yleislääket. erikoislääkäri
Elsa Silvennoinen
040 722 5804
elsa.silvennoinen@pp.inet.fi


 
terveydenhoitaja, yrittäjä
Helena Puolakka
040 561 6167
helena.puolakka@terveysfenix.fi


erikoissairaanhoitaja -kätilö
Tuula Lindh
050 340 8363
tuulalindh@gmail.com
kansanedustaja, rakennusinsinööri
Ari Torniainen, II vpj
0400 852 887
ari.torniainen@eduskunta.fi 
opistoupseeri evp
Tapio Arola
0500 919 324
tapio.arola@pp.inet.fi































































Pöytäkirjanpitäjä ja tiedustelut päätöksistä: 
II kaupunginsihteeri Alina Kujansivu
Konsernihallinto
Villimiehenkatu 1, 4. krs,
53100 LAPPEENRANTA 
Puh. 040 724 8776